КИЇВ (QHA) -

 

Українські військові планують провести в Азовському морі широкомасштабні навчання.

Про це на прес-конференції повідомив секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов.

— Хочу надати інформацію, про яку я нікому ще не розповідав. Українські військові також планують провести серйозні навчання в Азовському морі.

Секретар РНБО додав, що у відповідь на російську агресію Україна нарощує морські сили і підсилює берегову охорону.

— І, безумовно, ми готові відповідати на будь-які провокації з боку росіян.

 

Раніше повідомлялося, що уряд РФ вирішив передати в користування Міноборони ділянку акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі «для організації оборони і безпеки держави». Ділянка площею 21,6 кв. км надається російському оборонному відомству на 20 років. Вона не може використовуватися юридичними або фізичними особами для інших цілей, включаючи рибальство.

Колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук, коментуючи маневри РФ на Азовському морі, зазначив, що Росія таким чином намагається обгрунтувати створення в акваторії моря своєї військово-морської бази.

QHA повідомляло, що на Азовському морі до кінця 2018 року планують створити військово-морську базу ВМС ЗСУ. У Бердянську спустили на воду два артилерійських бронекатери ВМС.

Раніше танкові підрозділи Збройних сил України та екіпажі бронеавтомобілів Державної прикордонної служби України провели на узбережжі Азовського моря спільні тактичні навчання з відбиття й стримування агресії з моря. Під час навчань особливу увагу приділили питанням надання домедичної допомоги на полі бою.

 

Джерело: Укринформ

QHA