АНКАРА -

Туреччина рішуче засудила КНДР за випробування водневого боєзаряду, призначеного для оснащення міжконтинентальних балістичних ракет, — цитує АА заяву Міністерства закордонних справ Турецької Республіки.

— Якнайрішучіше засуджуємо випробування водневої бомби в КНДР, що є провокаційним кроком, йдеться у заяві відомства.

При цьому наголошується, що Пхеньян зневажає норми міжнародного права, погрожуючи стабільності і миру в регіоні.

Влада КНДР вранці в неділю 3 вересня заявила, що за наказом лідера Кім Чен Ина був успішно випробуваний водневий боєзаряд, призначений для оснащення міжконтинентальних балістичних ракет. В результаті випробування на півострові відчувалися підземні поштовхи.

Північна Корея стверджує, що випробування водневого боєзаряду не призвело до витоку радіації або інших негативних впливів на довкілля.

В Японії попередньо оцінили потужність випробуваного заряду в 70 кілотонн, що в кілька разів більше потужності атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі 1945 року.

У понеділок агентство Ренхап з посиланням на представників південнокорейського міністерства оборони повідомило про те, що південнокорейські військові зафіксували ознаки підготовки КНДР до чергових ракетних пусків. Сеул допускає, що цього разу може бути випробувана міжконтинентальна балістична ракета.

Джерело: АА

ФОТО: РИА-Новости

QHA