КИЇВ (QHA) -

Нова модель танка Т-72АМТ була модернізована з використанням останніх розробок корпорації АСЕЛСАН (ASELSAN), підпорядкованій Збройним силам Туреччини, зазначається на офіційному сайті Укроборонпрому.

Так, наприклад, на Т-72АМТ встановили нові турецькі цифрові радіостанції BASALT і українські «Либідь К2», які допоможуть не тільки поліпшити якість зв'язку, але й надійно його захистити. Також ці радіостанції дозволяють танковим екіпажам напряму підтримувати зв'язок з піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою.

Також зазначається, що фахівці «Київського бронетанкового заводу» встановили на Т-72АМТ динамічний захист нового покоління — «Ніж». Для додаткового захисту Т-72АМТ обладнаний противокумулятивними гратами, які «розрізають» кумулятивні боєприпаси і захищають найуразливіші зони танка в бічній і кормової проекції.

В ході модернізації танк також оснастили приладами нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління. Такі прилади встановлені для всіх членів екіпажу. До того ж оператор-навідник отримав нічний приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою «Комбат».

До того ж модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації. Ще одним напрямком модернізації стало поліпшення умов роботи екіпажу.

До Дня Незалежності ця бойова машина буде продемонстрована у центрі Києва 22-27 серпня, де з нею зможуть ознайомитися всі бажаючі. Після урочистостей Т-72АМТ буде відправлений на спеціальний полігон, де пройде відповідні випробування з тестом всіх систем.

ФОТО: сайт Укроборонпрому

QHA