КИЇВ (QHA) -

Проектувальники Керченського мосту не впевнені у надійності його конструкцій. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Дмитро Тимчук, посилаючись на дані групи «Інформаційний опір» («ІС»).

— Незважаючи на заплановане на 9 травня цього року офіційне відкриття автомобільної частини "Керченського мосту", проектувальники не мають повної впевненості у його надійності і категорично наполягають на необхідності проведення відповідних випробувань, які мають зайняти певний період часу в незалежності від тоннажу і габаритів транспортних засобів, які планується пустити мостом на початковому етапі, — зазначив він.

Згідно з даними «ІС», обираючи між пропагандистським ефектом і великою ймовірністю виникнення технологічних проблем, на початковому етапі експлуатації мосту (поки на невизначений термін) будуть встановлені обмеження для автомобілів.

— На початковому етапі категорично заборонять постійний рух автомобільного транспорту — планується запускати обмежену кількість транспортних засобів з обох напрямків, зупиняючи рух до тих пір, поки вони не проїдуть мостоперехід, і тільки потім запускати наступну партію. У зв'язку із цим окупаційна влада залишає функціонувати три пороми — «Крим», «Керченський» і «Єйськ», — написав депутат.

Саме тому, за його словами, глава ФСБ Росії Олександр Бортніков заявив про можливі «терористичні загрози з боку України, щоб потім, у разі аварії або техногенної катастрофи після відкриття мосту і початку експлуатації, все можна було б списати на ефемерних українських диверсантів».

Нагадаємо, нещодавно окупанти порахували вартість утримання Керченського мосту. Деякі експерти вважають, що Керченський міст буде дуже швидко зруйнований.

Як заявив еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія — право — людина» Олексій Василюк, затіяна російським президентом Володимиром Путіним ідея побудувати міст з РФ на анексований півострів — це «гроші на вітер».

Раніше QHA повідомляло, що в Маріупольський порт не зможуть зайти 144 судна через будівництво Керченського мосту.

Нагадаємо, міністр юстиції України Павло Петренко раніше заявив, що будь-яка компанія, яка причетна до будівництва Керченського мосту, потрапить під міжнародні санкції.

QHA