КИЇВ (QHA) -

Україна планує виділити на оборонний сектор близько 200 мільярдів гривень у 2019 році. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов.

Згідно із законодавством, фінансування сектора оборони і безпеки України має становити не менше 5% від ВВП країни, підкреслив Турчинов.

— Одним з важливих пріоритетних завдань оборонного бюджету є реалізація соціальних гарантій військовослужбовців, перш за все, підвищення їхнього грошового забезпечення, що необхідно для збереження професійного ядра Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших силових структур, — цитує прес-служба РНБО Турчинова.

Секретар РНБО підкреслив, що серед пріоритетних напрямків фінансування на майбутній рік також знаходяться закупівля ракетних систем і комплексів, артилерійської зброї, посилення протиповітряної оборони і бойової авіації.

QHA повідомляло, що США у 2019 році можуть виділити Україні 200 млн доларів на оборону. У порівнянні з бюджетом на 2018 рік, сума допомоги Україні збільшилася на 50 мільйонів доларів.

QHA