ЧЕРНІГІВ (QHA) -

У Чернігові провели випробування дослідного зразка некерованої авіаційної ракети калібром 80-мм "Оскол", повідомив у своєму Facebook військовий журналіст Олександр Штупун.

За його словами, випробування провела бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки, яка дислокується у Чернігові.

— На одному з військових полігонів Збройних Сил України випробувальна бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки у Чернігові з гелікоптера типу Мі-8 застосовано майже 300 ракет РС-80 "Оскол".

За його словами, під час триденних випробувань підтвердилися основні тактико-технічні характеристики авіаційних ракет і можливість застосування цього виду озброєння з гелікоптерів типу Мі-8.

Штупун навів слова керівника Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки Володимира Башинського, який заявив, що ракети "Оскол" — повністю українська розробка, і всі комплектуючі до них також українського виробництва.

Нагадаємо, як заявив президент України Петро Порошенко, в Україні після успішних випробувань розпочалося серійне виробництво снарядів для артилерійської системи "Гіацинт". Глава держави зазначив, що найближчим часом нові снаряди почнуть надходити в армію.

QHA