КИЇВ (QHA) -

Співробітники поліції міста Чернігова спільно зі Службою безпеки України та військовою прокуратурою затримали військовослужбовця-контрактника, який незаконно продавав громадянам ручні гранати, патрони і гранатомети. Про це повідомили у прес-службі Головного управління Нацполіції України.

— Військовослужбовець-контрактник ще на початку квітня з метою незаконного збагачення, з корисливих мотивів продав цивільній особі п'ять ручних гранат і майже півтори сотні патронів калібру 7,62 мм. Продовжуючи злочинну діяльність, 17 квітня контрактник реалізував два гранатомета РПГ-26, за які отримав майже 19 тис. Після цього зловмисника затримали в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України, — йдеться у повідомленні.

Поліція вилучила гроші, отримані за незаконний продаж, зброю і боєприпаси.

— За попередньою інформацією, боєприпаси були привезені військовослужбовцем із зони проведення АТО. Зброя, боєприпаси і гроші вилучені.

Наразі вирішується питання про оголошення затриманому про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України і за додатковою кваліфікації його дій за ч. 3 ст. 410 Кримінального кодексу України (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин).

QHA повідомляло, що в Одесі співробітники правоохоронних органів вилучили арсенал зброї та боєприпасів, які могли використовуватися для провокацій під час свят. У масштабній операції, проведеної співробітниками СБУ спільно з поліцією, було задіяно близько 200 співробітників.

QHA