КИЇВ (QHA) -

Міністр довкілля та природних ресурсів України Остап Семерак заявив, що зона відчуження, обрана китайським енергетичним гігантом, прекрасно підходить для реалізації цього проекту. Міністр відзначив об'єкти електропередачі, що лишилися після трагедії Чорнобильської АС, велику кількість сонячного світла, невисоку вартість землі.

Будівництво має розпочатися 2017 року. Вартість і точне місце розташування заводу поки невідомі. Творці проекту зазначають, що будівництво електростанції стане прикладом того, як можна з користю використовувати пошкоджені радіацією ділянки землі.

Не дивно, що саме китайські фахівці зацікавилися зоною відчуження і вирішили зробити її джерелом поновлюваної енергії: Китай є найбільшим генератором сонячної енергії у світі, виробляючи понад 72% компонентів для сонячних електростанцій.

Нагадаємо, що ядерна катастрофа в Чорнобилі, розташованому всього у 95 км від Києва, сталася 26 квітня 1986 року. Протягом 30 наступних років у 30 км від заводу виникла зона відчуження — забруднена територія, непридатна для проживання людей.

Як раніше повідомляло QHA, на території Чорнобиля з'являються сучасні лабораторії та великі сховища, в які привозять радіаційні елементи з усієї України.

ФОТО: інтернет

QHA