ОДЕСА (QHA) -

У Чорному морі дуже напружена ситуація, повідомив під час церемонії відкриття україно-американських навчань «Сі Бриз – 2018» командувач Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ) Ігор Воронченко.

Він зазначив, що ця ситуація склалася через ігнорування Росією норм міжнародного морського права, а також через анексію української економічної зони у Чорному і Азовському морях.

За словами Воронченка, навчання «Сі Бриз – 2018» допоможуть українським військовослужбовцям реагувати на загрози у Чорному і Азовському морях.

Нагадаємо, в Одесі сьогодні, 9 липня, стартують військові навчання серії «Сі Бриз», в яких візьмуть участь близько 30 військових кораблів, катерів, суден, а також турецький підводний човен. Окрім цього, до навчань залучили близько 20 літальних апаратів. Загальна чисельність особового складу, який бере участь в навчаннях — понад 2 тисячі осіб.

QHA повідомляло, що зв'язківці ЗСУ взяли участь у навчаннях НАТО CWIX – 2018 у Польщі. У навчаннях задіяли 1200 технічних фахівців з 32 країн світу. Відповідно до плану навчань, проведено близько 4500 експериментів і випробувань.

Джерело: Інтрефакс-Україна

QHA