КИЇВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали двох агітаторів «за приєднання до Росії». Про це повідомили у прес-службі СБУ.

Затримані — жителі Дніпропетровської області, які займалися агітацією в російських соціальних мережах.

— Протягом останнього місяця основні «зусилля» зловмисників були спрямовані на провокацію масових заворушень і порушень громадського порядку під час урочистих заходів до Дня Конституції України, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, підозрювані агітували за входження центральних і східних областей України до складу РФ, а також за насильницьку зміну конституційного ладу.

Співробітники СБУ провели обшуки у підозрюваних.

— Виявлено «звинувачення» підрозділів Об'єднаних сил у провокаціях обстрілів на території окремих районів Донецької та Луганської областей і помилкові «довідки» прихильників терористів зі значно завищеними втратами Збройних Сил України.

Правоохоронці вилучили у затриманих комп'ютерне обладнання.

— У агітаторів також виявлені інструкції, спеціально розроблені й надані для поширення представниками спецслужб РФ, для обходу блокування заборонених в Україні соціальних мереж та Інтернет-сайтів.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

QHA повідомляло, що СБУ затримала в Одесі жінку, яка вела агітаційну діяльність на користь бойовиків ОРДЛО. Підозрювана розміщувала на персональних сторінках у соцмережах матеріали із закликом до зміни державного кордону, а також популяризувала терористичні угруповання «ДНР» і «ЛНР».

QHA