ГААГА (QHA) -

Міжнародна Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) почала екстрене засідання з питання атак у сирійській Думі. Про це сьогодні, 16 квітня, заявило агентство AFP з посиланням на дипломатичні джерела.

— Міжнародна Організація із заборони хімічної зброї розпочала екстрене засідання з питання атак в Думі, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, рано вранці 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ракетних ударів по Сирії, цілями ударів були об'єкти, пов'язані з розробкою хімічної зброї, яку сирійський уряд застосував у місті Дума проти мирних жителів.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш у зв'язку із ескалацією ситуації в Сирії заявив, що Холодна війна повернулася, але старі механізми стримування на неї більше не діють. При цьому Гутерреш вказав на небезпеку ситуації, що складається на Близькому Сході.

Відзначимо, представниця США при Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН заявила, що сирійські урядові війська застосовували хімічну зброю не менше 50 разів під час збройного конфлікту в країні, який триває з 2011 року.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинули у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

Джерело: AFP

QHA