ТБІЛІСІ (QHA) -

Навчання «Noble Partner – 2018» за участю країн-членів НАТО стартують у Тбілісі (Грузія) на колишній російській військовій базі «Вазіані» у понеділок, 6 серпня.

Так, підрозділи сухопутних військ США першими прибули до Грузії для участі в навчаннях. Усю важку техніку доставили в грузинський порт Поті з румунського порту Констанца.

Підрозділи американської армії і колона з десятків бойових машин вже пройшли маршем через Грузію уздовж кордону з Південною Осетією, де розташовуються російські війська. Автотраса Поті — Тбілісі, якою рухалися підрозділи, проходить біля міста Горі, який опинився у зоні бойових дій під час «п'ятиденної війни» у 2008 році. Війська США зайшли у місто і зупинилися на центральній площі, де 12 серпня 2008 року стався розрив касетної бойової частини ракети «Іскандер». У результаті події тоді загинуло 12 місцевих жителів і голландський телеоператор.

На навчання також вже прибули представники армій Німеччини і Великобританії. Ці навчання проводяться в Грузії щорічно, а метою заходу є підготовка підрозділів для участі в спільних миротворчих операціях і наближення армій держав, які не є членами НАТО, до військових стандартів Альянсу.

QHA повідомляло, що українські бойові кораблі провели навчання з фрегатами НАТО в акваторії Чорного моря. Вони відпрацьовували відбиття малогабаритних швидкісних цілей. Метою тренування було відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з'єднань.

Джерело: Радіо Свобода

QHA