БАКУ (QHA) -

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що існує "дуже велика ймовірність війни" у Карабасі.

Вірменський лідер закликав РФ вплинути на Азербайджан, щоб Баку не відновив свій суверенітет над Карабахом.

За його словами, у Вірменії впевнені, що в РФ є усі засоби, щоб не допустити ескалації в кавказькому регіоні.

— Є дуже велика ймовірність війни. Я і всі у Вірменії впевнені, що в Росії є усі засоби, щоб не допустити ескалації у нашому регіоні й утримати Азербайджан від нападу на Вірменію і Карабах, — сказав він.

Пашинян сказав, що не може повірити, що РФ не використовує ці можливості для запобігання війни.

Він також додав, що планує продовжити перемовини з Росією і Білорусією щодо збройового ембарго Азербайджану.

Раніше, будучи лідером протестного руху Вірменії, Пашинян виступав із погрозами проти Азербайджану. Зокрема, він заявив, що "Азербайджан потрібно змусити повернутися до "конструктивного поля" з врегулювання карабахського конфлікту".

Відзначимо, Вірменія окупувала 20% територій Азербайджану — Карабах і прилеглі до нього райони. Незважаючи на чотири резолюції ООН, невизнання окупації світовою спільнотою, Єреван продовжує політику агресії. Азербайджан, у свою чергу заявляє, що має намір використовувати усі дипломатичні зусилля для вирішення карабаської проблеми, проте залишає за собою право збройним шляхом повернути собі окуповані Вірменією території.

Нагадаємо, Міжнародна кризова група заявляла у травні, що на тлі нестабільної політичної ситуації у Вірменії може виникнути нова війна за Карабах.

За словами директора програм у Європі й Центральній Азії Магдалени Гроно, побоюючись вторгнення Азербайджану, вірменські командири у Нагірному Карабасі можуть вважати, що змушені першими завдати превентивного удару, що обговорювалося, починаючи з 2016 року.

Джерело: Ехо Москви

QHA