КИЇВ (QHA) -

Співробітник одного зі стратегічних підприємств Міноборони України, полковник запасу Збройних сил України (ЗСУ) підозрюється у шпигунстві на користь Росії. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

У прес-службі відзначили, що затриманий — уродженець Росії.

— У липні 2017 року, під час перебування у близьких родичів на території РФ, він був завербований кадровим співробітником російської військової розвідки. За грошову винагороду колишній український військовий здійснював збір даних для передачі російським кураторам інформації з обмеженим доступом у сфері оборони, — йдеться у повідомленні.

В СБУ підкреслили, що підозрюваний намагався придбати безпілотник українського виробництва з метою передачі його РФ для проведення повітряної розвідки, оскільки спецслужби Росії цікавила інформація про нові розробки авіаційних систем виявлення БПЛА, які використовують у зоні АТО.

— Зв'язок з «кураторами» шпигун здійснював під час поїздок на територію РФ і за допомогою листування електронною поштою. Після виконання «завдань» зловмисник планував виїхати до РФ і отримати російське громадянство. Встановлено, що за сприяння співробітника розвідки РФ громадянин України вже отримав посвідку на проживання в РФ і переоформив військову пенсію для її отримання на російській території, — відзначили у прес-службі.

За місцем проживання і роботи затриманого провели обшуки. Співробітники СБУ вилучили матеріали, які підтверджують його протиправну діяльність.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, затриманому повідомили про підозру.

QHA повідомляло, що в Польщі співробітниками Агентства внутрішньої безпеки затримано російського шпигуна. Агент підтримував контакти з російськими розвідниками під дипломатичним прикриттям у посольстві у Варшаві та надавав інформацію про інвестиції.

QHA