ВАШИНГТОН (QHA) -

В анексованому Криму перебуває від 60 до 80 тисяч російських військових, заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, для такого маленького півострова це величезна кількість.

— Називаються цифри від 60-ти до 80-ти тисяч. Але навіть якщо йдеться про 60 тис військових, то для такого маленького півострова площею 27 тис кв кілометрів — це величезна кількість, — сказав він.

Джемілєв також зазначив, що мілітаризація досягла жахливих масштабів. Так, дітей в дитячих садах переодягають у військову форму з георгіївськими стрічками і вони грають у військові ігри.

— Взагалі, в Росії Крим розглядають винятково як військову базу або, як вони висловлюються, "непотоплюваний авіаносець". Ніякої економіки там практично вже немає, росіяни будують стратегічні об'єкти, у першу чергу, величезну трасу "Таврида" через увесь Крим. Попутно знищуються зелені насадження, пам'ятники, завдається також шкода екології, — сказав він.

Раніше Джемілєв, виступаючи в університеті Торонто на заході, присвяченому репресіям проти кримських татар та інших порушень прав людини в окупованому Криму, заявив, що деокупація Криму неможлива військовим шляхом.

На його думку, деокупація має відбутися мирним шляхом, а ключем до неї є посилення економічних санкцій проти Росії.

Джерело: Укрінформ

QHA