СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Росія в окупованому Криму посилила переслідування кримчан за ухилення від служби в армії РФ. Про це повідомила Кримська правозахисна група (КПГ) у Facebook.

— З кожним наступним призовом в Криму зростає кількість вироків за ухилення від служби в збройних силах РФ, — йдеться у повідомленні.

Від початку окупації в «судах» анексованого півострова зареєстровано понад 35 кримінальних справ за ухилення від служби в окупаційній армії.

— Після «судових» розглядів одну постанову про покарання оголосили після осінньої призовної кампанії 2016 року, п'ять — після весняної кампанії 2017 року, сім — після осінньої кампанії 2017 року, 17 — після весняної кампанії 2018 року.

Ще п'ять справ знаходяться на розгляді у підконтрольних Кремлю «судах» Криму.

Так, окупанти оголошують вироки у вигляді штрафів від 7 до 80 тисяч рублів.

— Сплата штрафу не звільняє людину від обов'язку служити в збройних силах. Як мінімум один вирок — умовне позбавлення волі на строк вісім місяців.

Ці вироки свідчать, що РФ примушує жителів анексованого півострова служити в армії країни-окупанта, акцентують правозахисники.

— Подібні дії влади РФ є військовим злочином і потрапляють під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

 

QHA повідомляло, що за період весняного призову в армію РФ призвали 2 800 осіб з анексованого Криму. У КПГ відзначили, що призов кримчан в армію РФ грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права.

QHA