КИЇВ (QHA) -

Окупований Крим потрібен Росії як місце для розміщення військової бази. Про це заявив координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

— Крим потрібен Росії як місце для розміщення військової бази і плацдарм для нарощування військової присутності у регіоні. Не більше ... Близько 60 контейнерів з хімічною зброєю знаходяться на невеликій глибині в районі Керчі — там, де окупанти побудували свій хвалений міст. Але про це в російських ЗМІ після 2014 року ви не знайдете ні півслова, — написав він.

Тимчук підкреслив, що за декілька років до окупації Росія починала піднімати тему того, що в Криму поховано хімзброю.

— Усі кримчани знають, що років за п'ять до анексії російські ЗМІ щорічно в один і той же час починали істерику на тему «навколо Криму поховано хімічну зброю». Метою істерії було залякування тих, хто зібрався на відпочинок на український півострів і перемикання туристичних потоків з Криму на Сочі та інші курорти чорноморського узбережжя Кавказу — РФ або на окуповану Абхазію, — сказав він.

Він додав, що за радянських часів хімікати поховали в декількох точках біля узбережжя Криму.

— Український уряд 16 років у міру можливостей фінансував програму з їхньої нейтралізації, яку Росія активно саботувала, відмовляючись надати відомості про місця затоплення отруйних речовин і паралельно займаючись нагнітанням у ЗМІ, — зазначив Тимчук.

Після окупації півострова, тема хімзброї опинилася під забороною для російських ЗМІ.

Нагадаємо, лідер Громадянської блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що кримськотатарський батальйон «Аскер» за першої ж нагоди буде проводити деокупацію Криму силовим шляхом. Він зазначив, що зараз батальйон «Аскер» — цивільне безбройне формування, яке має увійти до складу 57-ї бригади Збройних сил України. У складі бригади батальйон буде готуватися до деокупації півострова.

QHA