ВІЛЬНЮС (QHA) -

Програмне забезпечення російської компанії Kaspersky Lab є потенційною загрозою безпеці Литви.

Про це заявили в уряді республіки.

В литовському уряді відзначили, що Kaspersky Lab "створює потенційну загрозу національній безпеці країни" і найближчим часом керівники інформаційних структур державної влади повинні замінити це програмне забезпечення на інше, безпечне.

— Ми зобов'язані потурбуватися про кібернетичну безпеку держави, тому рішення уряду є своєчасним і прийняте з урахуванням оцінки загрози та вразливості. Одночасно з іншими державними відомствами ми будемо співпрацювати у пошуку відповідних рішень і заходів, зазначив віце-міністр оборони Едвінас Кярза.

За його словами, окрім державних установ, приватні підприємства теж повинні оцінити ризики використання програмного забезпечення.

Нагадаємо, раніше державним органам влади США заборонили використовувати продукцію російської компанії «Лабораторія Касперського». Відповідне положення міститься в оборонному бюджеті США на 2018 фінансовий рік, який підписав президент Дональд Трамп. Заборона поширюється як на військові, так і на цивільні федеральні відомства країни.

Джерело: Delfi

QHA