ЛУГАНСЬК (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні продовжує фіксувати наявність машин військового типу і присутність невстановлених озброєних осіб (зокрема тих, що мають білі нарукавні пов'язки і ховають обличчя під балаклавами) в центрі окупованого Луганська.

СММ констатувала загалом спокійну ситуацію в місті, проте повідомила, що невідомі озброєні люди не пропустили патруль місії на одне з перехресть міста.

— Втім, команді СММ, що здійснювала патрулювання, невстановлені озброєні особи відмовили в доступі до перехрестя вулиць Лермонтова і Радянської, йдеться у повідомленні СММ, опублікованому у Facebook.

У СММ повідомляють, що перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг прибув до Луганська, щоб приєднатися до своїх колег, які здійснюють моніторинг ситуації. Встановлені факти в місії обіцяють оприлюднити у щоденних звітах, доступних трьома мовами на сайті ОБСЄ.

Слід зазначити, що Хуг вже відвідував Луганськ напередодні — 20 листопада, і його сьогоднішній приїзд до Луганська не був запланований. Сьогодні в ході своєї поїздки на схід України він мав провести патрулювання в підконтрольній уряду Мар'їнці та в Київському районі окупованого Донецька. Однак вранці СММ повідомила, що ці патрулі були скасовані. Як тепер з'ясувалося, один з керівників СММ поміняв графік поїздки у зв'язку із нестандартною ситуацією в Луганську, яка загострилася вчора.

Тим часом, як пише на FB-сторінці СММ користувач Євген Прокопишин, озброєні люди з білими стрічками, ймовірно, є спецназівцями з Росії.

Вони ж починали окупацію Донбасу навесні 2014 року, бойовики носять інші стрічки, здебільшого колорадські,  повідомив він.

Нагадаємо, що 21 листопада СММ ОБСЄ зафіксувала, військову автоколону в складі не менше 6 вантажівок військового типу, 2 бронетранспортерів, 1 зенітної установки (ЗУ-23), а також понад 20 цивільних автомобілів без номерних знаків мінімум з 50 озброєними особами, що прямували до Луганська з ОРДО.

Раніше народний депутат Дмитро Тимчук повідомив свою версію подій, що відбуваються в Луганську, де зіткнулися прихильники так званого "міністра внутрішніх справ" Ігоря Корнета і глави сепаратистів "ЛНР" Ігоря Плотницького.

Зокрема, за словами нардепа, те, що введені вчора до Луганську військовослужбовці ЗС РФ і російської ПВК фактично не перешкоджають діям підконтрольних «глави МВС ЛНР» І.Корнету, свідчить, що Кремль все ж зробив ставку на Корнета.

Зазначимо, 21 листопада центр Луганська оточили озброєні люди без відзнак, а звільнений "міністр МВС ЛНР" Ігор Корнет вивісив на сайті "МВС" заяву зі спростуванням своєї відставки і розповів про арешти людей з найближчого оточення Ігоря Плотницького.

Тимчук також повідомив що вчора через прикордонний пункт пропуску "Довжанський" з території РФ до Довжанська (колиш. Свердловськ) увійшла колона з декількох десятків УРАЛів з особовим складом ЗС РФ, 20 БТР (деякі — з гарматамина причепі). З 14.00 невеликими групами техніка і жива сила перекидалися у бік Луганська. Факт незаконного перетину кордону України військовою технікою з території РФ підтвердили і на Військовому Кабінеті при РНБО.

QHA