ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 29 квітня, у Львові відбулося урочисте підняття військово-морського прапору з нагоди 100-річчя підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту і на фортеці Севастополь. 

Усі присутні спільно виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували українських героїв, які віддали життя за вільну і незалежну Україну.

Разом зі Львовом сьогодні підняли прапор і в інших містах України, а також далеко за її межами.

— Ми відроджуємо традицію відзначення свята українського моря, святкуємо 100-річчя створення Українського військово-морського флоту. До нашої акції долучилися Київ, Херсон, Миколаїв, Одеса — основна база військово-морських сил ЗСУ, передова Маріуполя, на горі Говерлі теж піднесли прапор. Прапор піднято у  Сполучених Штатах Америки, де пластуни багато років поспіль вшановують цю дату. У нас є нерозривний зв'язок з флотом, ми спільно маємо йти до перемоги, — зазначив організатор заходу, голова Спілки учасників бойових дій "Асоціація комбатантів" Тимур Баротов.

Також до присутніх звернулася заступниця голови ЛОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

— Ми українці пишаємося тим, що у нас є, був і буде український флот. Якщо не знаєш своєї історії, не можеш йти твердо в майбутнє, але якщо не пишаєшся історією, не зможеш побудувати правильного українського майбутнього. Сьогодні на сході молоді хлопці захищають країну. Прапор, історія, українські герої завжди будуть з нами. Нам потрібно пишатися і вірити, що попри усе Крим буде наш, ми переможемо і на усіх суднах замайорить український прапор, — переконана чиновниця.

Також відбулося урочисте спецпогашення маркованого конверту з нагоди 100-річчя створення Українського військово-морського флоту.

QHA