АРАКАН (QHA) -

В М'янмі у штаті Аракан триває насильство по відношенню до мусульман-рохінджа, що здійснюється урядовою армією і буддистськими націоналістами. Минулого тижня в районі проживання народу рохінджа на північному заході країни було спалено понад 2600 будинків, повідомляє агентство Reuters з посиланням на уряд країни.

Як повідомляє агентство ООН у справах біженців, понад 58 тисяч рохінджа були змушені тікати з М'янми в Бангладеш через дії влади.

На кордоні залишається кілька сотень мусульман, в основному жінки і діти, тому що влада Бангладеш не пускає їх в країну.

Влада М'янми не пропускає в регіон співробітників гуманітарних організацій, і у біженців немає доступу до питної води, продовольства і медичної допомоги, що створює загрозу для життя людей похилого віку і дітей.

Зараз мусульманські біженці змушені пити річкову воду, що може привести до спалаху епідемій. У той же час в районі кордону М'янми і Бангладеш тривають проливні дощі.

Частина мусульман-рохінджа намагається потрапити в Бангладеш на човнах або плотах, переправляючись через річку Наф, що впадає в Бенгальську затоку. Дуже часто багато мігрантів тоне через те, що човни і плоти з біженцями перекидаються. При цьому військові і Бангладеш, і М'янми відкривають по мусульманам вогонь.

Уряд М'янми заявляє про проведення так званої антитерористичної операції, а також підкреслює, що в підпалах будинків і всіх інших звірства по відношенню до мусульманського народу винні місцеві ісламістські угруповання. Однак представники рохінджа наполягають на тому, що подібними діями, а саме підпалами і вбивствами, офіційна влада намагається витіснити народ з країни.

В ході операцій, що проводяться армією М'янми в Аракані під приводом боротьби з озброєними бойовиками, за останній тиждень загинуло безліч мусульман-рохінджа. Операції проводяться в 60 селах штату, десятки з яких уже спалені. Десятки тисяч араканців намагаються покинути регіон.

Точне число загиблих встановити поки не вдається. Прес-секретар Європейської ради мусульман-рохінджа (ERC) Аніта Шуг повідомила, що в штаті Аракан в М'янмі за останні три доби в результаті атаки військових загинуло від двох до трьох тисяч мусульман.

Найбільша хвиля насильства після 2012 року в М'янмі почалася 25 серпня з нападу Армії порятунку рохінджа Аракана на кілька поліцейських дільниць і військову базу уряду у відповідь на насильство з боку буддистських добровольців і війська, яке їх підтримує.

Репресії щодо мусульман рохінджа в рамках так званої антитерористичної операції відбуваються під керівництвом лауреата Нобелівської премії миру Аунг Сан Суу Куї — багаторічної дисидентки і борця за демократичні зміни в М'янмі, допущеної до влади військовими в минулому році. Уряд М'янми ігнорує всі попередження і заклики від ООН.

Рохінджа - етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан в XIX — на початку XX століття британською колоніальніальною владою. В межах загальної чисельності близько півтора мільйонів чоловік вони складають більшість населення штату. Офіційна влада і буддистське населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

Джерело: АА, Reuters

Фото: інтернет

QHA