КИЇВ (QHA) -

Розрив міномета М120-15 "Молот" на Рівненському полігоні стався через подвійне заряджання, заявив заступник міністра оборони України Ігор Павловський.

За його словами, до таких висновків дійшли після проведення слідчого експерименту із залученням Київського інституту судових експертиз.

— Вчора ми провели експеримент із залученням Київського інституту судових експертиз, прокуратури Західного регіону, Військової служби правопорядку, представників науково-дослідних структур. Ми зімітували події, які могли статися під час виконання завдань, і отримали такі результати: під час подвійного заряджання міномета і стрільби наслідки руйнування ствола міномету були точно такі ж, які сталися у п'ятницю при подвійному заряджанні міномета, — сказав він.

Як писало QHA, військовий експерт Інституту євро-атлантичного співробітництва Ігор Козій, коментуючи вибух на Рівненському полігоні від 6 липня, заявив, що міномет «Молот» має сумну репутацію. За його словами, летальний результат під час використання міномета — наслідок недбалості офіцерів-артилеристів і офіцерів-інженерів.

Нагадаємо, 6 липня, близько 6:00 ранку, на полігоні у Рівненській області під час проведення стрільб вибухнув міномет "Молот". Троє військових загинуло, дев'ятеро отримали поранення.

QHA