МОСКВА (QHA) -

Російський літак Іл-20 збили з комплексу С-200 сил протиповітряної оборони (ППО) Сирії над Середземним морем з вини винищувачів F-16 Ізраїлю, які нібито прикривалися літаком. Про це повідомив офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков.

Він зазначив, що на борту перебувало 15 військовослужбовців. Усі вони загинули.

За словами Конашенкова, близько 22:00 вчора, 17 вересня, ізраїльські винищувачі завдали удару по сирійських об'єктах у Латакії. Поруч з цим місцем перебував французький фрегат Auvergne і літак Іл-20, який заходив на посадку.

Він додав, що ізраїльські льотчики не могли бачити російський літак, оскільки той заходив на посадку з висоти п'яти тисяч метрів.

Ізраїль попередив РФ про запланований ракетний удар по Сирії нібито за хвилину до його нанесення і, як заявив Конашенков, у Міноборони РФ є право на відповідь.

QHA повідомляло, що біля узбережжя Сирії зник російський Іл-20. У Міноборони РФ заявили, що літак зник під час атаки чотирьох ізраїльських літаків F-16 по сирійських об'єктах у провінції Латакія. Раніше повідомлялося, що на борту перебувало 14 військовослужбовців.

У США відзначили, що російський Іл-20 могли випадково збити сили ППО сирійських урядових військ.

Джерело: ТАСС

QHA