МОСКВА (QHA) -

 

Міністерство оборони Росії планує зняти в анексованому Криму і Севастополі ролики, які рекламують службу в російській армії за контрактом.

Про це пишуть «Известия», посилаючись на заяву Міноборони Росії.

Наприклад, у Севастополі запланували зйомки на флагмані Чорноморського флоту — ракетному крейсері «Москва».

У зйомках задіють мотострільців, танкістів, матросів і морських піхотинців.

У Міноборони Росії заявили, що таким чином хочуть «достукатися до молоді».

Диски з відзнятими фільмами хочуть відправити на пункти збору призовників. Ролики також планують показувати на федеральних і кримських телеканалах, а також викласти в інтернет.

Відповідальним за проект є Головне військово-політичне керівництво Росії. Зйомки планують завершити до кінця року. Поки шукають телестудію, акторів і режисерів.

На проект витратять близько 2 мільйонів рублів.

 

Відзначимо, у рамках осінньої призовної кампанії до лав російської армії хочуть призвати близько трьох тисяч кримчан.

Експерт Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов підготував для жителів анексованого півострова і Севастополя рекомендації, як уникнути служби в окупаційній армії і кримінальної відповідальності за це. Серед них: не отримувати паспорт Росії, не ставати на облік у військкомат або знятися з нього.

Як повідомляла Кримська правозахисна група, Росія посилила переслідування кримчан за ухилення від служби в армії Росії. З початку окупації в «судах» анексованого півострова зареєстровано більше 35 кримінальних справ за ухилення від служби в російській армії.

Член Ради Федерації від анексованого Криму Ольга Ковітіді запропонувала збільшити кримським призовникам грошову допомогу.

 

Джерело: Известия

QHA