КИЇВ (QHA) -

Росія зосередила в окупованому Криму більше 32 тис військовослужбовців, 174 артилерійські системи, 113 літаків, кораблі і підводні човни, системи протиповітряної оборони С-400 і оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер". Про це заявив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко на конференції на тему: «Україна — Грузія — НАТО: сучасні виклики безпеки Чорноморського регіону», повідомляється на сторінці проекту партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» «Україна — Солідарність — НАТО» у Facebook.

— Кількісні показники військової присутності РФ в Криму (у порівнянні з 2013 роком): особовий склад — було близько 12 тис, на сьогодні — більше 32 тис військовослужбовців; танків РФ не було взагалі, у цьому році їх уже 40, бронетранспортерів — від 92 одиниць до 680 од. у цьому році; артилерійських систем — було 24 од., у цьому році — 174 од. різних артилерійських систем, — зазначив він.

Також, за його словами, до окупації РФ мала на півострові 22 літака, а сьогодні їх уже 113.

QHA повідомляло, що окупанти в Криму в рамках весняної кампанії призвуть на строкову службу 2,3 тисячі жителів півострова. Призов стартував 1 квітня і триватиме до 15 липня. По всій території РФ призвуть 128 тисяч чоловік.

QHA