КИЇВ (QHA) -

Тристороння контактна група (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації на Донбасі ухвалила рішення спростити режим перетину лінії зіткнення через КПВВ на Донбасі у поминальні дні. Про це повідомив спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Мартін Сайдік.

— Сьогодні ТКГ також ухвалила рішення спростити режим перетину лінії зіткнення через пункти пропуску під час поминальної Радуниці, щоб жителі східної України могли спокійно та безпечно відвідувати церкви і кладовища, — цитує прес-служба ОБСЄ Сайдіка.

Спецпредставник голови ОБСЄ закликав сторони конфлікту на Донбасі повністю дотримуватися режиму тиші під час пасхального періоду.

— Досягти повного режиму тиші під час минулої римсько-католицької та протестантської Пасхи все ж таки не вдалося. В інтересах населення, я закликаю сторони докласти усіх зусиль і повністю дотримуватися режиму припинення вогню напередодні православного Великодня і після нього. Нагадаю, що великодній період триває сорок днів, — зазначив він.

QHA повідомляло, що Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на Донбасі оголосила про безстрокове припинення вогню з 30 березня у зв'язку із пасхальними святами.

Згідно з повідомленням, "пасхальне перемир'я" означає відмову від наступальних дій і розвідувальних операцій, застосування вогню, включаючи вогонь у відповідь, розміщення і застосування важкого озброєння у населених пунктах і біля них, а також націлювання на об'єкти цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні та громадські приміщення.

QHA