КИЇВ (QHA) -

 

Російські силовики атакували і захопили українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря, за межами лінії державного кордону України на морі, що тимчасово не контролюється Україною внаслідок окупації Криму.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) у Facebook.

— Росія знехтувала імунітетом українських військових кораблів у відкритому морі, — йдеться у повідомленні.

 

Про це свідчать координати місцезнаходження українських військових судів "Яни Капу", "Бердянськ" і "Нікополь" на момент їхнього обстрілу і затримання військовими підрозділами Росії.

— Згідно ст. 95 Конвенції з морського права, військові кораблі користуються у відкритому морі повним імунітетом від юрисдикції будь-якої держави, окрім держави, під прапором якої вони знаходяться.

 

У Резолюції Генасамблеї ООН від 14 грудня 1974 року йдеться, що напад збройними силами однієї держави на морські сили або флот іншої держави є агресією, підкреслили у відомстві.

— Досвід сучасних міжнародних конфліктів доводить, що "меч" правосуддя, у кінцевому підсумку, дістає не тільки "пішаків" і "гвинтиків", але й навіть керівників держав.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі Росії атакували українські військові судна "Яни Капу", "Бердянськ" і "Нікополь" у Керченській протоці.

Російський сторожовий корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу" і відкрив по ньому вогонь.

У результаті обстрілу поранення дістали троє українських військових моряків. Після цього російські прикордонники захопили два катери і буксир ВМС ЗСУ і взяли у полон 24 українських моряка.

QHA