КИЇВ (QHA) -

Україна обговорювала питання обміну полоненими не з бойовиками ОРДЛО, а з Російською Федерацією (РФ). Про це журналістам повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

— Ми обмінялися не з терористами ОРДЛО, ми обмінювалися з Російською Федерацією. Фактично рішення про звільнення було прийнято у Москві, зазначив він.

Гримчак заявив, що всі рішення за так звані республіки "ДНР" і "ЛНР" приймає Москва, і обмін затягнувся через те, що частина людей з 306 чоловік, яких повинні були передати бойовикам, відмовилася повертатися на непідконтрольні Україні території.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР». З окупованої території Донецької області повернулися 57 українців.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити залишилися полонених. Глава секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко у свою чергу заявив, що другий етап обміну може відбутися за формулою 70 на 20.

Джерело: 5 канал

QHA