КИЇВ (QHA) -

На сьогодні у полоні перебувають 11 українських військових, захоплених під Іловайськом у серпні 2014 року. Про це під час брифінгу «Іловайськ 2014: уроки і висновки» повідомив начальник Управління цивільно-військового співробітництва ЗС України полковник Олексій Ноздрачов, передає кореспондент QHA.

За його словами, усього під час боїв за Іловайськ у полон потрапило 128 осіб, всього загинуло 366 військових (включаючи ЗСУ, серед яких загинуло 150 військових, МВС та інших силових підрозділів), було поранено понад 420 осіб, з яких 90 — військовослужбовці ЗСУ.

— Факти нелюдського ставлення (до українських полонених) були. І зараз у полоні перебувають ще 11 осіб, яких захопили у серпні 2014 року. Україна продовжує боротися за звільнення своїх полонених і, у першу чергу, тих, кого захопили ще чотири роки тому під Іловайськом, — підкреслив Ноздрачов.

Відповідаючи на запитання QHA про ставлення російських окупантів до взятих у полон під Іловайськом українських військовослужбовців, Ноздрачов зазначив, що з боку росіян були факти нелюдського поводження. У той же час він зазначив, що питанням поводження з полоненими та їхнім звільнення займається СБУ, і не став наводити конкретні приклади.

Нагадаємо, Олексій Ноздрачов заявив, що під час Іловайських подій (з 20 — 31 серпня 2014 року) Збройні Сили Росії мали втрати понад 200 чоловік убитими, а також понад 300 пораненими. При цьому, втрати донецьких бойовиків під час Іловайських подій перевищили 300 осіб.

QHA