МОСКВА (QHA) -

На Далекому Сході РФ розпочалися найбільші за 37 років військові навчання "Восток – 2018». Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони Росії.

— З 11 — 17 вересня 2018 року, відповідно до плану підготовки Збройних Сил Російської Федерації на 2018 рік, під керівництвом Міністра оборони Російської Федерації генерала армії Сергія Шойгу на території і в морських акваторіях Далекого Сходу Росії, прилеглих акваторіях Тихого океану проводяться маневри військ (сил) «Восток – 2018», — йдеться у повідомленні.

У навчаннях візьмуть участь близько 300 тисяч військовослужбовців, також залучать декілька десятків тисяч бронемашин, гелікоптерів, літаків, безпілотних літальних апаратів. У маневрах планують взяти участь військові з Монголії і Китаю.

У Міноборони РФ зазначили, що під час навчань військові відпрацюють способи застосування міжвидових військових угруповань, які необхідні для перевірки підготовки органів військового управління під час планування і проведення перегрупування військ.

РФ має намір також відпрацювати організацію взаємодії між сухопутними військами і силами військово-морського флоту.

QHA повідомляло, що Міноборони Росії планувало провести наймасштабніші військові навчання з часів холодної війни 1981 року «Запад – 81».

Довідка. Навчання «Запад – 81» проводилися з 4 — 12 вересня 1981 року на території Білоруського, Київського і Прибалтійського військових округів, а також в акваторії Балтійського моря і Польщі. Ці навчання стали найбільшими радянськими маневрами часів холодної війни. Під час цих навчань відпрацьовувалася військова операція у Східній Європі, яка була спрямована проти військ НАТО.

QHA