МОСКВА (QHA) -

Український журналіст Андрій Цаплієнко повідомляє про посилене пересування військової техніки РФ у бік України. Про це він написав у Facebook.

— Воно заворушилося. В Росії на цьому тижні небачений рух військової техніки. Московська область, Костромська, Самара, Волгоград, Петербург... Навіть з Новосибірська літаками вояків перекидають у європейську частину Росії. Кажуть, навчання «Захід-2017». Вони розпочнуться 14-го вересня на шести полігонах у Білорусі. Але на цих свіжих фото військова техніка, що рухається не в Білорусь, а зовсім в інший бік. У бік України. Воронезька область, Краснодар і Крим... — повідомив Цаплієнко.

Журналіст зазначив, що ешелон з технікою на нижній фотографії зафіксований на станції Розсош.

До українського кордону півгодини. Що робить броньовані армада за тисячу кілометрів (і за місяць) до навчань, залишається загадкою. Мабуть, заблукали...  каже він.

Навчання «Захід-2017» на території Білорусі заплановані на вересень цього року. Вони об'єднають понад 100 тис. військових. Це будуть найбільші російські навчання з 2013 року.

30 червня міністр оборони Степан Полторак на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, що проведення «Захід-2017» на кордоні з Україною є загрозою для держави.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко вважає, що Росія після військових навчань «Захід-2017» може залишити частину військ на території Білорусі.

ФОТО: інтернет

QHA