КИЇВ (QHA) -

Росія злякалася ідеї посилення контролю над громадянами Росії в Україні, висловленої міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, повідомляє джерело.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця написав у Twitter, що Росію злякала пропозицію МЗС.

— Не однією візовою етикеткою: Росія перелякалася через ідеї МЗС України щодо посилення контролю над її громадянами, — зазначив він.

Крім того, на своїй сторінці у Facebook заступник глави МЗС зазначив, що «реакція говорить про те, що можливі кроки України з сучасних методів контролю над громадянами РФ на нашій території робляться у правильному руслі».

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що підтримує створення системи попереднього інформування громадянами Росії про намір відвідати Україну:

— Візи справді відживають, вони відходять. По-перше, ми тепер звикли до біометричних паспортів і повинні перейти до того, що люди будуть їздити тільки за біометричними паспортами. Другий момент, який для мене важливий ось ви їздите в багато країн, потім заходите в інтернет і говорите: я через п'ять днів їду. Ось так, насправді, і російські громадяни повинні їхати в Україну. Необхідно створити відповідну платформу і контролювати в'їзд, щоб це не було абсолютно неконтрольовано.

Клімкін додав, що після політичного рішення про створення такої системи необхідно буде витратити кілька місяців на її розробку, а потім протестувати.

ФОТО: інтернет

QHA