РІВНЕ (QHA) -

Вже кілька днів у місті Рівному пасажирів перевозить гібридний громадський транспорт — дуобус. Експериментально була закуплена одна одиниця. Коштував дуобус 7,5 мільйонів гривень. Проте міська влада обіцяє, що зважить на думку пасажирів, а потім вирішить, чи купляти ще.

Про можливість закупівлі дуобуса для Рівного активно говорили в кінці літа  на початку осені. Головною перевагою транспорту називали екологічність та економність.

Згодом була досягнута домовленість із білоруським заводом про купівлю одного дуобуса. Спершу гібрид проходив розмитнення у Луцьку. Потім кілька днів їздив без пасажирів. А з 7 грудня транспорт виїхав на маршрут під № 11. Він сполучатиме два кінці Рівного від вул. Енергетиків до «Торгових центрів» на вул. Макарова, таким чином проїжджаючи через центр міста та вулиці Данила Галицького, Київську, Соборну, Дубенську, Олени Теліги, Вербову.

Міський голова Рівного Володимир Хомко зізнається, що це є його мрією — щоб у місті курсували дуобуси. Зокрема він заявляв, що хоче витіснити маршрутників з міста.

Пасажири поки що задоволені поїздкою у дуобусі. Вартість проїзду така сама, як у звичайних тролейбусах 2 гривні.

Проте у п’ятницю, 9 грудня, з ним сталася маленька несправність. Але згодом неполадку усунули, і дуобус знову курсував вулицями Рівного.

Перевагами дуобуса називають те, що він може пересуватися без контактної електромережі, адже обладнаний дизельним двигуном, також у ньому є кондиціонер, електронне табло, розетки для гаджетів. Крім того, гібрид може нахилятися у бік зупинки, він зручний для людей з особливими потребами, адже має пандус.

Нагадаємо, у Рівному нещодавно почали працювати «розумні зупинки».

ФОТО: rivne1.tv

QHA