СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

В окупованому Севастополі біля аеропорту Бельбек сапери підірвали німецьку авіабомбу SD-50 часів Другої світової війни. Про це повідомили у прес-службі кримського «управління» МНС.

Бомбу виявили під час проведення робіт в районі аеропорту. Згідно з даними «відомства», бомбу не можна було транспортувати на спеціальний полігон, тому вирішили знешкодити її на місці виявлення.

— Для того, щоб повністю виключити можливий розліт осколків, ми спорудили спеціальний вал з мішків з піском, і засипали вибухонебезпечний предмет необхідною кількістю землі. Вдалося мінімізувати ударну хвилю і розліт осколків під час проведення контрольованого підриву. Всі роботи проведені в умовах максимальної безпеки для населення та навколишнього середовища, — зазначив «замначальника частини піротехнічних та спеціальних водолазних робіт Спеціалізованого загону ДУ МНС у Севастополі» Арсен Смаїлов.

Німецьку авіабомбу SD-50 під час Другої світової війни використовували для ураження довготривалих і польових захисних споруд, а також бронетехніки. Вага бомби становить 50 кілограм, а вага вибухової речовини — 16 кілограм. При підриві на поверхні землі осколки можуть розлітатися більш ніж на 600 метрів.

QHA повідомляло, що на території школи в селі Циркуни у Харківській області працівник навчального закладу виявив боєприпаси. Сапери вилучили снаряд часів Другої світової війни.

QHA