ВАШИНГТОН (QHA) -

Міноборони США може прискорити наступні поставки зброї Україні, повідомила заступник глави Пентагону із закупівель і тилового забезпечення Еллен Лорд.

За її словами, у відношенні Києва прогнозуються "більш швидкі" продажі.

Вона зазначила, що США приділяють Україні "особливу увагу".

— Ми приділяємо особливу увагу Україні. Минулого тижня я розмовляла з людьми, які визначають політику, щодо пошуку людини, яка могла б безпосередньо працювати з Україною щодо сприяння у здійсненні закупівель на безперервній основі, — заявила Лорд.

Нагадаємо, 30 квітня стало відомо, що американські протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» (Javelin) доставлені в Україну. У США після декількох місяців гарячих дебатів було схвалено продаж ракет Україні в грудні 2017 року.

А 22 травня президент України Петро Порошенко повідомив, що українські військові вперше випробували американські протитанкові ракетні комплекси Javelin. За його словами, 22 травня відбулися випробування не тільки американської зброї, а й українського, зокрема, ПТРК "Стугна".

Президент також додав, що ця зброя оборонного характеру і буде застосовуватися у разі наступу Росії на позиції українських військ.

QHA