КИЇВ (QHA) -

 

У вересні зменшилася кількість затримань російськими силовиками українських суден в Азовському морі.

Про це повідомив керівник проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко у своєму Facebook. За його словами, за минулий місяць зафіксовано вісім незаконних затримань суден.

— У серпні було 14 затримань, у липні — 40, у червні — 25, у травні — 21 затримання суден береговою охороною ФСБ.

На його думку, кількість затримань в Азовському морі зменшилася у зв'язку із розміщенням в його акваторії артилерійських катерів ВМСУ і двох додаткових озброєних кораблів, а також у зв'язку із проведенням військових навчань.

Клименко зазначив, що у вересні район затримань суден кораблями Берегової охорони ФСБ РФ змістився на 30 миль (50 км) на південь від традиційного розташування поблизу Бердянська — ближче до окупованого Криму.

— У вересні повністю припинилися нахабні затримання суден на відстані ближче 12 миль від берегів України.

 

Раніше секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов повідомив, що українські військові планують провести в Азовському морі широкомасштабні навчання. За його словами, у відповідь на російську агресію Україна нарощує морські сили і підсилює берегову охорону.

QHA повідомляло, що на Азовському морі до кінця 2018 року планують створити військово-морську базу ВМС ЗСУ. У Бердянську спустили на воду два артилерійських бронекатери ВМС.

QHA