ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

У Запоріжжі в конструкторському бюро Івченко-Прогрес розробили унікальні моделі авіадвигунів.

Нові авіадвигуни за своїми якостями економічніші, набагато потужніші й дешевші закордонних аналогів, повідомляють у конструкторському бюро.

За їхніми словами, новими розробками вже зацікавилися міжнародні авіабудівні компанії. Вони уклали угоди про закупівлю авіадвигуна, інтерес також проявили і українські компанії.

Як повідомив оператор програмного управління конструкторського бюро Олександр Жарик, який брав участь в обробці деталей вертолітного двигуна АІ-450М, навіть найменша похибка неприпустима в роботі інженерів.

— Міліметр в авіації — це дуже багато. У нас йдуть сотки, частки сотих, мікрони. Ось такі ми тримаємо розміри.

Запорізькі інженери запевняють, що їхнє нове дітище нічим не поступається закордонним аналогам, а коштує на 20% дешевше. За цей зразок, як тільки він з'явився на авіаринку, одразу ж вхопилися турецькі й китайські компанії.

— Ми провели дуже хороший маркетинг ринку, побачили нішу — що зараз дуже потрібні легкі гелікоптери і легкі літаки — і почали розробку цього двигуна. На сьогодні вже продано більше 50 двигунів, укладені контракти, — заявив директор і генеральний конструктор ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" Ігор Кравченко.

Зараз компанія проводить випробування нової модифікації двигуна АІ-450 для легких літаків. Потужність нового силового агрегата становить 750 к.с., а витрата палива — усього 132 кг на годину.

Зі своїми новими двигунами запорізькі моторобудівники наступного тижня вирушать у Дніпро, на головний інженерний фестиваль Східної Європи — Interpipe TechFest 2018, який проведуть уже втретє.

Раніше повідомлялося, що запорізький науково-виробничий комплекс "Іскра" розробив низку новітніх систем для підвищення ефективності дії української артилерії. Зокрема, контрбатарейний радар 1Л220УК дозволяє розраховувати траєкторії польоту снарядів і визначати місцезнаходження ворожої артилерії.

Раніше глава держави Петро Порошенко заявив, що за останні чотири роки "Укроборонпром" перейшов від ремонту і часткової модернізації до випуску нових зразків озброєння і військової техніки.

За його словами, "Укроборонпром" майже на 100% виконує державне оборонне замовлення і забезпечує фронт сучасним військовим озброєнням.

Джерело: ICTV

QHA