КИЇВ (QHA) -

У районі проведення АТО територія, яка нині містить мінну небезпеку, складає близько 700 тисяч гектарів, тоді як розміновано з початку проведення операції близько 3 тис. га.  Як повідомив на брифінгу в УКМЦ речник Міністерства оборони України полковник Максим Праута, такі експертні дані днями озвучили в Краматорську, де представники штабу АТО, ДСНС та неурядових міжнародних організацій обговорили актуальні питання мінної безпеки в районі проведення АТО.

— За час проведення АТО групами розмінування інженерних підрозділів ЗСУ виявлено, вилучено та знешкоджено майже 150 тисяч вибухонебезпечних предметів та очищено 3 тисячі га території. Для її цілковитого очищення від вибухонебезпечних предметів знадобиться від 10 до 15 років.

Він також повідомив, що до кінця цього року від вибухонебезпечних предметів планується очистити ще 94 ділянки у 20 кілометрах від лінії зіткнення загальною площеню більше 1 тисячі гектарів.

В Міноборони зазначають, що найвразливішими є населені пункти вздовж лінії розмежування, де зоною ризику може бути будь-яке місце по обидва боки. Підірватися на міні можна де завгодно, адже зоною ризику може бути практично будь-яке місце по обидва боки від лінії розмежування. З початку війни загинуло 42 дитини, ще 109 отримали поранення. Впродовж чотирьох місяців поточного року через необережне поводження з боєприпасами загинули шестеро людей, троє були травмовані.

З початку року групи розмінування ЗС України знешкодили майже 12500 вибухонебезпечних предметів. Зокрема, групи розмінування Головного управління ДСНС України у Донецькій та Луганській областях знешкодили понад 10600 вибухонебезпечних предметів. Напередодні поминальних днів сапери ДСНС України основну увагу приділяють розмінуванню кладовищ: групами розмінування від вибухонебезпечних предметів вже очищено більше 100 кладовищ і всі вони передані під охорону підрозділам національної гвардії. До кінця тижня планується очистити ще 40 кладовищ.

Загалом з початку року керівництво АТО отримало від військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей більше 230 заявок на проведення обстеження та розмінування. Однак роботи вдалося провести лише на 20-ти об’єктах, оскільки бойовики погодили менше 10% заявок із забезпеченням режиму «Тиша».

Як повідомляло QHA, у жовтні 2016 року українська делегація на загальних дебатах комітету з питань роззброєння і міжнародної безпеки Генасамблеї ООН відзначила, що в результаті збройної агресії Росії на території України різко збільшилася кількість вибухонебезпечних предметів. Терористи їх встановлюють у житлових районах і на шляхах сполучення між населеними пунктами. Для цивільного населення міни несуть велику загрозу, ніж для військовослужбовців. Українська сторона закликала міжнародне співтовариство спільними зусиллями розмінувати Донбас.

QHA