ПАРИЖ (QHA) -

У результаті ударів західних союзників по Сирії позиції Туреччини і Росії розділилися. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон.

— У результаті цих ударів (по Сирії, — ред.) Росія та Туреччина розділилися, Туреччина засудила хімічну атаку і підтримала операцію, яку ми проводили, — зазначив він.

За його словами, він планував зустрітися з лідерами Росії, Туреччини та Ірану в Анкарі, але повідомлення про хімічну атаку в Східній Гуті змусили його відкласти ці плани.

— Франція продовжує виконувати свою роль у міжнародній спільноті: вести перемовини з усіма сторонами — і я продовжу цю роботу. Моя мета — спробувати переконати Росію і Туреччину зібратися за столом перемовин. Я завжди говорив, що для досягнення стійких рішень щодо Сирії необхідно поговорити з Іраном, Росією і Туреччиною, — сказав французький глава держави.

Нагадаємо, США разом з Францією і Великобританією завдали ракетних ударів по об'єктах Сирії, які, на думку західних країн, пов'язані з розробкою хімічної зброї. Удари нанесені через передбачуване застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї у місті Дума.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш у зв'язку із ескалацією ситуації в Сирії заявив, що Холодна війна повернулася, але старі механізми стримування на неї більше не діють. При цьому, Гутерреш вказав на небезпеку ситуації, що складається на Близькому Сході.

Відзначимо, представниця США при Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН заявила, що сирійські урядові війська застосовували хімічну зброю не менше 50 разів під час збройного конфлікту в країні, який триває з 2011 року.

Джерело: News Observatory

QHA