КИЇВ (QHA) -

Про це повідомила прес-служба РНБО за підсумками зустрічі секретаря Ради безпеки Олександра Турчинова з головою комітету з питань оборонної промисловості Туреччини Ісмаїлом Деміром.

— Ми працюємо в напрямку реалізації конкретних проектів і широкого спектра завдань, зокрема, за частиною виробництва бронетехніки, ракетобудування, літакобудування та інших, — зазначив Турчинов.

Він підкреслив, що Україна вважає перспективним створення спільних з Туреччиною підприємств, які б займалися виробництвом боєприпасів, безпілотних літальних апаратів, ракет і танків.

Сторони обговорили також питання залучення турецьких інвестицій у оборонно-промисловий комплекс України.

— Координаційна група, яка була створена після нашої зустрічі, зараз плідно працює і виходить на реалізацію конкретних проектів, — зазначив Демір і додав, що Туреччина зацікавлена ​​у розвитку співпраці з Україною в сфері оборонної промисловості.

Раніше повідомлялося, що найбільші оборонні компанії Туреччини та України почали переговори, які, швидше за все, завершаться домовленостями про співпрацю в програмах модернізації танків.

Турецька компанія Aselsan з 2008 року займається розвитком системи активного захисту, або АККОР, і проводить тестування радарів, комп'ютерних систем і броні з 2010 року. Турецька компанія відзначає, що АККОР служить для виявлення ракет, націлених на танки, і здатна вразити їх, поки вони знаходяться в повітрі. Система призначена для танка Altay — основного бойового танка Туреччини наступного покоління. Однак системою АККОР також можуть бути оснащені різні типи бронетехніки.

ФОТО: інтернет

QHA