КИЇВ (QHA) -

Якби в Україні була єдина офіційна база даних військової присутності Росії в Україні, то різні державні органи окремо не документували б докази російської військової присутності в Україні. Це була б єдина система, впевнений експерт центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини Сергій Мовчан.

— Коли сьогодні по одному й тому ж питанню в неурядові громадські організації звертаються різні держоргани і просять надати аналогічну інформацію, це вкотре наштовхує на думку про відсутність єдиної системи. На жаль, ми ще раз говоримо про необхідність налагодження координації та інформації, — переконує Сергій Мовчан.

У питанні російсько-українського конфлікту поки є два рішення ЄСПЛ. Йдеться про рішення Клепик проти України і Цезар проти України. Але в них не розглядалася причетність Росії до військового конфлікту на Донбасі.

Індивідуальні справи про компенсацію матеріального збитку за втрачене майно, представлені юристами УГСПЛ, ще на стадії розгляду. Якщо провести паралель з агресією Росії проти Грузії, то по ним ще немає рішень, а минуло вже 10 років. ЄСПЛ потрібно чимало часу для ухвалення рішень.

— Заяви про втрату майна в зоні конфлікту зараз на розгляді в ЄСПЛ. Немає жодного виконаного рішення національного суду про виплату Україною компенсації за зруйноване майно у зоні конфлікту. У нас велика прогалина в законодавстві: з цих питань відсутня належна судова практика, — зазначає юрист Центру стратегічних справ Віталія Лебідь.

Раніше QHA повідомляло, у штабі АТО продемонстрували докази присутності РФ на Донбасі.

QHA