СТАМБУЛ (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройcман у Стамбулі відвідав технопарк Istanbul та зустрівся із керівництвом Асоціацій підприємств оборонного та аерокосмічного комплексу SAHA Istanbul, повідомляє прес-служба уряду України.

Учасники переговорів обговорили можливості створення груп для розробки спільних проектів в окремих сферах. Український прем'єр зазначив, що проведені протягом його офіційного візиту до Турецької Республіки зустрічі свідчать про значні перспективи розвитку співпраці двох країн.

— Запевняю в нашій повної відкритості до співпраці, наголосив Володимир Гройсман.

Він переконаний, що така співпраця має бути на паритетних взаємовигідних умовах.

Минулого року були проведені десятки зустрічей з вивчення можливостей співпраці України і Туреччини.

— Давайте 2017-й зробимо роком конкретних проектів. Я буду всіляко це підтримувати, супроводжувати, і я б хотів, щоб у нас був спільний успіх. Тут я висловлюю свою позицію, і позицію президента України,  наголосив прем'єр-міністр.

Українська наука, особливо у аерокосмічному секторі, літакобудуванні, військовій сфері є дуже якісною і результативною, зазначив Володимир Гройсман.

За його словами, Україна і Туреччина у поєднанні своїх загальних можливостей повністю самодостатні, щоби в рамках двох країн виробляти спільний продукт.

За результатами зустрічі прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив вивчити можливість створення технопарку в Україні на зразок технопарку у Стамбулі, який розкриє весь потенціал української науки і технологій.

У свою чергу, керівництво технопарку Istanbul висловило готовність виділити безкоштовне місце у технопарку у Стамбулі для одного університету і підприємства України.

У технопарку глава українського уряду ознайомився з роботою його компаній, зокрема Roketsan, оглянув роботу симулятора системи управління бойовим кораблем Yaltes і науково-технічної лабораторії-інкубатора.

Прем'єр-міністр високо оцінив підхід Турецької Республіки до формування технологічного парку, її наукові розробки та практичне виробництво.

Як повідомляло QHA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у складі української делегації 14-15 березня здійснюють офіційний візит до Турецької Республіки.

ФОТО: інтернет

QHA