КИЇВ (QHA) -

Україна не планує повертати Донбас, як Росія захоплювала Чечню, — ціною тисяч жертв мирного населення. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак.

— Ми не плануємо проводити широкомасштабні наступальні дії та здійснювати захоплення території так, як це робила Росія в Чечні, знищуючи тисячі мирних жителів. Україна — країна цивілізована, і цивілізованим чином буде вирішувати проблему повернення усіх окупованих загарбником територій, — зазначив він.

За словами міністра, "найбільш логічний, враховуючи увесь комплекс причин і наслідків, які сформували і підживлюють конфлікт на українському Донбасі, — політико-дипломатичний мирний вихід із ситуації". Полторак висловив упевненість, що цьому може допомогти дотримання Мінських домовленостей і розміщення миротворців.

— Чітко розумію, що для досягнення мети потрібен час. Але у нас немає альтернативи, окрім як одночасно зміцнювати збройні сили. Причому настільки, щоб вони були готові не тільки до оборони, але й до звільнення окупованих територій, на що наше військо має право і ніколи його не втрачало, — зазначив міністр.

Раніше Полторак заявив, що РФ зосередила біля кордонів України 19 батальйонних тактичних груп першого і другого ешелонів чисельністю понад 77 тисяч осіб.

QHA