КИЇВ (QHA) -

Командування Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ) знаходиться на завершальній стадії розгляду контракту на поставку двох патрульних катерів типу «Айленд» від США. Про це повідомили у прес-службі ВМС ЗСУ у Facebook.

Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко заявив, що Україна отримає катери безкоштовно.

— Катери ми отримуємо безкоштовно, але їхнє транспортування, підготовка екіпажів та інші супутні витрати здійснюються за рахунок держави, — сказав він.

Він зазначив, що допомогу реалізують в рамках договору між урядом України та США.

— Це перший випадок подібної допомоги від іншої країни за відповідну оплату, тому на законодавчому рівні були певні складнощі з реалізації у рамках чинного законодавства, — сказав він.

США мають повідомити про дату проведення заключної конференції з розробки основних умов контракту. На конференції розглянуть вартість супутніх витрат, пов'язаних з передачею катерів.

QHA повідомляло, що США вперше нададуть Україні підтримку в зміцненні Військово-морських сил. Закон про оборонний бюджет США передбачає надання Україні радіолокаційних засобів протиповітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією, військово-морські протимінні засоби, а також кораблі прибережної дії та берегової охорони.

QHA