КИЇВ (QHA) -

За підсумками 2016 року Україна піднялася в рейтингу ТОП-100 світових виробників зброї на 7 позицій — до 77 місця, з показником продажів на рівні 1,06 мільярда доларів.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI)

Продажі зброї українською компанією "Укроборонпром" виросли на 25,1% 2016 року,  йдеться у повідомленні.

За словами аналітиків, це сталося здебільшого через великий внутрішній попит в результаті наявного конфлікту на сході України, входження виробника літаків "Антонов" до складу компанії, а також експорту зброї.

При цьому в дослідженні наголошується, що світові продажі зброї 2016 року зросли на 1,9% у порівнянні з 2015 роком і на 38% — у порівнянні з 2002 роком. Серед ТОП-100 компаній-виробників частка США складає 57,9%, Росії — 7,1%.

Тим часом раніше адміністрація президента Дональда Трампа повністю завершила розробку нових правил, які призведуть до скорочення урядової тяганини і нормативних витрат, збільшення експорту стрілецької зброї у США і створенню нових робочих місць у цьому секторі.

Це рішення Дональд Трамп підтримував ще в ході передвиборчої кампанії, воно також узгоджується з його програмою Buy American (Купуй американське).

QHA