КИЇВ (QHA) -

Україна почала переговори з приводу звільнення решти заручників на території ОРДЛО. Про це повідомила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

Вона зазначила, що бойовики підтвердили інформацію про перебування у них в полоні більше 20 українців.

— Тривають переговори, не можу сказати, що це будуть 93 людини, принаймні 23-25 ​​людей вже підтвердили сепаратисти, вони готові для обміну, сказала вона.

Луценко заявила, що Порошенко веде роботу з повернення українців, засуджених у РФ.

Для цього збережені російські полонені як додаткова карта, як серйозний аргумент обміняти російських громадян на наших громадян, які перебувають у Росії. Цю стратегію розробляють і серйозно втілюватимуть у життя, зазначила вона.

QHA повідомляло, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про готовність України до другої хвилі обміну полоненими.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

Джерело: 112 Україна

QHA