КИЇВ (QHA) -

Україна подала запит США на придбання систем протиповітряної оборони, вартість однієї одиниці якої становить 750 мільйонів доларів. Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий.

За словами Чалого, цей запит Україна оголосила на зустрічі президентів України і США в Брюсселі, а також української сторони з радником президента США з національної безпеки Джоном Болтоном.

За словами посла, українській армії потрібно мінімум три відповідних військових комплекси.

— Наші потреби наступного періоду, на мій погляд, це морський простір, військово-повітряний простір. Це те, без чого ми просто не зможемо забезпечити оборону країни, — підкреслив Чалий.

Україні також потрібні безпілотники, контрбатарейні радари і контрснайперські системи.

Нагадаємо, заступник глави Пентагону із закупівель і тилового забезпечення Еллен Лорд заявила, що Міноборони США може прискорити наступну відправку зброї Україні.

Як стало відомо 30 квітня, американські протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» (Javelin) доставлені в Україну. У США після декількох місяців гарячих дебатів схвалили продаж ракет Україні в грудні 2017 року.

Президент України Петро Порошенко 22 травня повідомив, що українські військові вперше випробували американські протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Джерело: Новое Время

QHA