КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 3 вересня, в Україні стартували найбільші за всю історію країни багатонаціональні військові навчання Rapid Trident — 2018 за участю підрозділів армій НАТО та її партнерів, повідомляє Міністерство оборони у своєму Facebook.

Урочисте відкриття навчань відбулося на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ у Львівській області.

У маневрах взяли участь військові підрозділи з 10 країн-членів НАТО і 4 країн-партнерів НАТО: Україна, Азербайджан, Грузія, Молдова.

За даними Міноборони, в цілому до навчань залучено понад 350 одиниць техніки і 2200 військових, які тренуються на Яворівському полігоні.

— Навчання триватимуть два тижні та складатимуться з двох фаз — командно-штабної і польової. За цей час українські військові та їхні колеги з країн-партнерів відпрацюють низку завдань як бойового, так логістичного і гуманітарного характеру. Важливою особливістю навчань є те, що з української сторони більшу частину учасників становлять військовослужбовці однієї з механізованих бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, які мають безпосередній і зовсім нещодавній досвід бойових дій у найгарячіших точках зони проведення АТО і операції Об'єднаних сил на території Донецької і Луганської областей.

У Міноборони сподіваються, що навчання сприятимуть подальшому поглибленню тактичної і оперативно-тактичної сумісності української армії зі збройними силами країн-партнерів.

Раніше повідомлялося, що у Житомирській області завершилися змагання з танкового біатлону, які визначили кращий танковий взвод серед бригад десантно-штурмових військ.

У змаганні взяли участь команди 25, 79, 80 і 9-ї бригад ЗСУ.

QHA