КИЇВ (QHA) -

Виготовлення артилерійських снарядів великих калібрів — це потужний внесок у перемогу України. Про це заявив президент країни Петро Порошенко на відкритті виробничої лінії з виготовлення артилерійських снарядів ДАХК «Артем» Державного концерну «Укроборонпром».

За словами глави держави, за чотири роки війни артилерія забезпечила надійну оборону української землі.

— Впевнений у тому, що на сьогодні це потужний внесок у нашу перемогу, яка точно буде. Тому що ми — українці, ми захищаємо свою землю, ми захищаємо власну державу, ми захищаємо безпеку нашого народу, — сказав Порошенко.

Він нагадав, що ще у 2012 – 2013 рр. стояло питання утилізації боєприпасів.

— З найбільш дефіцитних, найбільш ефективних боєприпасів, які сьогодні потребують українські Збройні Сили, українська оборонна промисловість виконала замовлення ЗС, виконала мою задачу, — сказав глава держави.

Президент також зазначив, що за його дорученням РНБО розробила цільову програму для запуску нового виробництва українських боєприпасів.

У той же час Петро Порошенко додав, що відкрити таке виробництво було нелегко.

— Нам потрібне нове обладнання, яке у 2014 році нам просто фізично не продавали. І це незважаючи на те, що держава, військовий бюджет, бюджет Міністерства економіки був виділений для того, щоб закупити нове обладнання.

Усі дипломатичні зусилля президента України, Міністерства закордонних справ для того, щоб отримати потрібні ліцензії, були орієнтовані саме на це. Але я можу відзначити, що рівень довіри до України був настільки низький, такою руконеподатною була попередня українська влада, ніхто нам не довіряв і ніхто обладнання не поставляв, — розповів він.

Нагадаємо, вчора, 8 серпня, Петро Прошенко заявив, що Україна почала складати перший експериментальний корпус БТР-4

За словами глави держави, якщо тестові випробування пройдуть успішно, заводу дадуть дозвіл на виробництво, і він зможе серійно випускати корпуси бронетранспортерів.

Окрім цього, на заводі також готуються до зварювання експериментального корпусу БТР-3.

QHA