КИЇВ (QHA) -

Більшість громадян ЄС, які брали участь у бойових діях на Близькому Сході, повертаються до Європи через Україну, повідомив 20 лютого на презентації колективної монографії "Мусульманські громади України: інституалізація та розвиток" директор Центру академічного ісламознавства Денис Брильов, передає кореспондент QHA.

— В результаті ряду подій на Близькому Сході, в Росії та Європі Україна стає коридором, а іноді і місцем тимчасового перебування тих людей, які відносяться до тих чи інших груп політичного ісламу. Перш за все, трафік іде з боку Близького Сходу. Донедавна це був трафік людей, які брали участь у бойових діях у складі так званої Ісламського держави і груп озброєної сирійської опозиції. З якихось причин вирішивши залишити поле бою або зневірившись у їхній ідеології, вони на певний час осідають у Туреччині. З деякого часу Туреччина почала проводити щодо них досить жорстку політику і депортувати їх. Раніше вони депортувалися насамперед у Грузію та Україну. Зараз, після прийняття у Грузії антитерористичного закону, потік іде в Україну і вже далі, багато в чому завдяки безвізовому режиму, вони залишають нашу країну, повідомив експерт.

Нагадаємо, 21 листопада 2017 року громадяни РФ і країн Центральної Азії, що сповідують іслам, створили у Києві Асоціацію мусульман-біженців "Азан". На сьогодні в Україні перебуває близько 3 тис. біженців з різних країн світу. Крім того, від 600 до 1,5 тис. осіб подають заявку на статус біженців щорічно.

QHA